پیمان بابایی
پیمان بابایی
پیمان بابایی

پیمان بابایی، بازیکن فوتبال اهل ایران، در 25 بهمن 1373 در تبریز متولد شد. او فوتبال را از تیم تراکتور آغاز کرد و در سن 21 سالگی به تیم بزرگسالان رفت و در تیم تراکتورسازی تبریز در پست مهاجم بازی کرد.

استعداد درخشان

بابایی از همان دوران کودکی استعداد درخشانی در فوتبال داشت و در تیم‌های پایه تراکتور، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد. او در سال 2015 به تیم بزرگسالان تراکتورسازی راه یافت و در اولین فصل حضور خود، توانست به عنوان یکی از بازیکنان تأثیرگذار این تیم شناخته شود.

دوپینگ و محرومیت

بابایی در سال 1393 به دلیل استفاده از مواد ممنوعه یا همان دوپینگ به مدت 2 سال از تمامی فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم شد. این اتفاق، ضربه بزرگی به پیمان بابایی و آینده فوتبالی او وارد کرد.

بازگشت به فوتبال

بابایی پس از محرومیت، به تیم گسترش فولاد تبریز پیوست و پس از آن عملکرد خوبی به نمایش گذاشت. او در سال 1398 به صورت قرضی به تیم سومقاییت در لیگ برتر جمهوری آذربایجان پیوست و در این تیم، به عنوان آقای گل لیگ آذربایجان شناخته شد.

انتقال به تراکتور

بابایی در سال 1399 با قراردادی 2 سال و نیم به تیم تراکتور پیوست. او در فصل اول حضور خود در تراکتور، عملکرد خوبی داشت و توانست به عنوان یکی از بازیکنان تأثیرگذار این تیم شناخته شود.

انتقال به پرسپولیس

در نیم فصل دوم لیگ برتر 1400-1401، پرسپولیس برای جذب پیمان بابایی ابراز علاقه کرد. بابایی نیز علاقه داشت که به پرسپولیس برود، اما تراکتور حاضر به فروش او نشد.

انتقال به استقلال

در تابستان 1401، پیمان بابایی با قراردادی به مدت دو سال به استقلال پیوست. او در اولین فصل حضور خود در استقلال، توانست به عنوان یکی از بازیکنان تأثیرگذار این تیم شناخته شود و به قهرمانی لیگ برتر با استقلال دست یابد.

ماجرای دوپینگ

دوپینگ پیمان بابایی، یکی از حاشیه‌های بزرگ دوران فوتبالی او بود. بابایی در سال 1393 به دلیل استفاده از مواد ممنوعه یا همان دوپینگ به مدت 2 سال از تمامی فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم شد. این اتفاق، ضربه بزرگی به پیمان بابایی و آینده فوتبالی او وارد کرد.

بابایی در مصاحبه‌هایی که پس از محرومیت انجام داد، اعلام کرد که از دوپینگ بی‌اطلاع بوده و این اتفاق، یک اشتباه بوده است. او همچنین اعلام کرد که از این اتفاق درس گرفته است و دیگر مرتکب چنین اشتباهی نخواهد شد.

آینده درخشان

پیمان بابایی هنوز 27 سال سن دارد و هنوز پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارد. او با توجه به استعداد و توانایی‌هایی که دارد، می‌تواند به یکی از ستارگان فوتبال ایران تبدیل شود.

 

پیمان بابایی، بازیکن فوتبال اهل ایران، در 25 بهمن 1373 در تبریز متولد شد. او فوتبال را از تیم تراکتور آغاز کرد و در سن 21 سالگی به تیم بزرگسالان رفت و در تیم تراکتورسازی تبریز در پست مهاجم بازی کرد. بابایی از همان دوران کودکی استعداد درخشانی در فوتبال داشت و در تیم‌های پایه تراکتور، عملکرد بسیار خوبی داشت.