سینا شعبانخانی
سینا شعبانخانی
سینا شعبانخانی

سینا شعبانخانی متولد ۳ آذر ۱۳۶۸ در شهریار تهران است. او فارغ‌التحصیل لیسانس رشته ادبیات فارسی از دانشگاه سراسری است و با قطعه «جادوی صدا» و سپس «ماه عسل» مطرح شد.

خانواده‌ای هنرمند

سینا شعبانخانی فرزند آخر خانواده است و یک خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد. پدرش نوازنده پیانو و عمویش مرحوم تورج شعبانخانی آهنگساز تحصیل‌کرده کشور فرانسه بود.

علاقه به موسیقی از دوران کودکی

سینا شعبانخانی از دوران کودکی به موسیقی علاقه داشت. او در سال سوم راهنمایی بود که با یک پیانو در خانه یکی از بستگان خود آشنا شد و از آن زمان به موسیقی علاقه‌مند شد.

پیانو، اولین عشق

سینا شعبانخانی از ۱۷ سالگی به مدت پنج سال با پیانو فقط نوازندگی می‌کرد. او در ابتدا به سبک کلاسیک علاقه داشت، اما بعد از مدتی این سبک برایش خسته‌کننده شد. او با یادگیری پیانو و نواختن آهنگ‌های مختلف، به آهنگسازی و خوانندگی علاقه‌مند شد.

آغاز فعالیت حرفه‌ای قبل از سربازی

سینا شعبانخانی در سال ۱۳۹۰ در ۲۲ سالگی قبل از رفتن به خدمت سربازی، قطعه «بدون تو تنهام» را منتشر کرد. سپس قطعه دیگری بنام «کابوس» را منتشر کرد. تنظیم این قطعات از خودش بود، اما بازخورد خاصی از آنها نگرفت.

شهرت با «ماه عسل»

سینا شعبانخانی در سال ۱۳۹۶ قطعه «من بی قرارم» را منتشر کرد. این قطعه به عنوان تیتراژ پایانی برنامه تلویزیونی «ماه عسل» پخش شد و باعث شهرت سینا شعبانخانی شد.

شباهت به احسان خواجه‌امیری

بسیاری از مردم صدای سینا شعبانخانی را شبیه به صدای احسان خواجه‌امیری می‌دانند. سینا شعبانخانی در این باره می‌گوید: «این چیزی نیست که در اختیار من باشد. خواننده‌های دیگری هم داشته‌ایم که صدایشان شبیه به خواننده‌ دیگری بوده است. من این را نکته‌ بدی نمی‌دانم. زمانی که احسان خواجه‌امیری هم آغاز به کار کرد، خیلی‌ها فضای کاری‌اش را نزدیک به محمد اصفهانی می‌دانستند.»

ازدواج و حاشیه

سینا شعبانخانی در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ وقتی ۲۸ ساله بود با خانم مرجان فراشی ازدواج کرد. او در این باره می‌گوید: «همکارانم می‌گفتند که بعد از ازدواج میزان طرفدارانم کم می‌شود. اما با قاطعیت می‌گویم اگر کسی با ازدواجم می‌خواهد طرفدارم نباشد اصلا همان بهتر است. من مگر جدا از مردم عادی هستم و نباید زندگی کنم؟ الان کنار همسرم پرانرژی‌تر از قبل دارم کار می‌کنم و هیچ مشکلی هم از این بابت ندارم.»

خواننده‌های مورد علاقه

سینا شعبانخانی از بین خوانندگان ایرانی رضا صادقی و محمد علیزاده را هم دوست دارد. اما احسان خواجه‌امیری خواننده‌ای بود که او از ابتدا طرفدارش بود و بیشترین الگو در کارهایش را از او گرفته است. او در موسیقی سنتی هم بیش از همه به استاد ایرج علاقه دارد. صدای مرحوم استاد محمدرضا شجریان، همایون شجریان و مرحوم بنان را هم دوست دارد.

سینا شعبانخانی در حال حاضر یکی از خوانندگان پرطرفدار موسیقی پاپ ایران است. او در آثار خود از سبک‌های مختلفی استفاده می‌کند و توانسته با صدای خاص خود مخاطبان زیادی را جذب کند.

 

سینا شعبانخانی متولد ۳ آذر ۱۳۶۸ در شهریار تهران است. او فارغ‌التحصیل لیسانس رشته ادبیات فارسی از دانشگاه سراسری است و با قطعه «جادوی صدا» و سپس «ماه عسل» مطرح شد. سینا شعبانخانی فرزند آخر خانواده است و یک خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد.