سپیده بزمی پور
سپیده بزمی پور
سپیده بزمی پور
سپیده بزمی پور
سپیده بزمی پور

سپیده بزمی پور، در 14 سالگی سفری پربار را آغاز کرد، سفری از تهران به بروکسل. او در سال 1380 به همراه خانواده راهی بلژیک شد و در سال 2002 در شهر بروکسل ساکن گزید. پدرش، امیر بزمی پور، نقاش چیره دست ایرانی، با خلق آثار رنگ روغن و برگزاری نمایشگاه های متعدد در بلژیک، نام خود را در دنیای هنر مطرح کرده است. سپیده  برادر به نام  سعید دارد که در کنار فعالیت در زمینه موسیقی و شعر، صاحب برندی شناخته شده در زمینه لوازم آرایشی در بلژیک هست. تسلط به سه زبان دنیا، از دیگر افتخارات این بانوی ایرانی است.

سپیده تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در مدارس نمونه و تیزهوشان تهران پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیل، راهی دانشگاهی در بلژیک شد. او علاوه بر مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی، لیسانس حسابداری را نیز از دانشگاه بروکسل دریافت کرد و در سن 22 سالگی به جمع فارغ التحصیلان این رشته پیوست.

آشنایی و ازدواجی عاشقانه

سال 1390 نقطه عطفی در زندگی سپیده رقم خورد. او در این سال با شاهرخ استخری، بازیگر محبوب ایرانی، ازدواج کرد. آشنایی آنها از طریق یک دوست مشترک در فیسبوک آغاز شد و علیرغم دوری مسافت، عشقی عمیق بین آنها شکل گرفت. دوستی آنها 8 ماه به طول انجامید و پس از 6 ماه نامزدی، زندگی مشترک خود را آغاز کردند. سپیده پس از ازدواج به ایران نقل مکان کرد و زندگی در کنار همسرش را برگزید.

جالب است بدانید که ازدواج این زوج به شیوه ای سنتی انجام نشد و آنها دو بار مراسم عروسی خود را برگزار کردند. یک بار در تهران برای خانواده و دوستان ایرانی و بار دیگر در بروکسل برای خانواده و دوستان سپیده که در بلژیک زندگی می کنند.

زندگی پربار و پرماجرا

سپیده بزمی پور، بانوی ایرانی ساکن بلژیک، با وجود مهاجرت در سنین پایین، هویت ایرانی خود را حفظ کرده و با فعالیت های مختلف در زمینه های هنری و اجتماعی، به عنوان یک الگوی موفق برای ایرانیان مقیم خارج از کشور شناخته می شود.
 

سپیده بزمی پور، در 14 سالگی سفری پربار را آغاز کرد، سفری از تهران به بروکسل. او در سال 1380 به همراه خانواده راهی بلژیک شد و در سال 2002 در شهر بروکسل ساکن گزید. پدرش، امیر بزمی پور، نقاش چیره دست ایرانی، با خلق آثار رنگ روغن و برگزاری نمایشگاه های متعدد در بلژیک، نام خود را در دنیای هنر مطرح کرده است.