مهران مدیری
مهران مدیری

مهران مدیری، هنرمندی پرکار و محبوب

مهران مدیری، کارگردان، بازیگر، تهیه‌کننده، نویسنده، خواننده، مجری، طراح صحنه و لباس، در هجدهمین روز از فروردین ماه سال ۱۳۴۶ در تهران متولد شد. او فرزند آخر خانواده است و سه برادر بزرگتر از خودش به نام‌های محسن، مسعود و مهرداد دارد.

مهران مدیری در دوران جنگ

مهران مدیری در سال ۱۳۶۴ به مدت ۶ ماه در جبهه حضور داشت و هم برای سربازان نمایش اجرا می‌کرد و هم به عنوان راننده آمبولانس و آرپیجی‌زن فعالیت می‌کرد. همچنین در طی سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۶ نیز در جبهه بود و در عملیات مرصاد و حلبچه شرکت داشت.

ازدواج و فرزندان مهران مدیری

مهران مدیری سال‌ها قبل ازدواج کرد و دو فرزند به نام فرهاد و شهرزاد دارد. او علاقه‌ای به انتشار زندگی خصوصی خود نداشته و هیچ تصویر و مصاحبه‌ای از همسر ایشان در شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد.

فرهاد پسر مهران مدیری متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۰ است و در زمینه موسیقی تحصیل و فعالیت می‌کند. شهرزاد، فرزند دوم مهران مدیری نیز متولد ۱۳۷۶ می‌باشد، او در رشته مد و طراحی لباس تحصیل کرده و به نقاشی و موسیقی نیز علاقه‌مند است.

ورود مهران مدیری به دنیای هنر

مهران مدیری بعد از گرفتن دیپلم در دانشگاه پذیرفته شد اما به خاطر علاقه‌اش به بازیگری دانشگاه را نیمه‌کاره رها کرد و وارد دنیای هنر شد. او در سال ۱۳۶۸ کار در رادیو را آغاز کرد و به مدت ۶ سال در داستان شب مشغول کار گویندگی بود.

مدیری در نوروز سال ۱۳۷۲ با بازی در مجموعه طنز نوروز ۷۲ به کارگردانی داریوش کاردان وارد عرصه بازیگری شد.

خوانندگی مهران مدیری

مهران مدیری علاوه بر بازیگری و کارگردانی در حوزه موسیقی و خوانندگی نیز فعالیت می‌کند. مدیری صدای خوبی دارد و تاکنون چند کنسرت را با استقبال بسیار بالای مخاطبان در روی صحنه اجرا کرده است. او تیتراژ برخی از کارهای خود مانند دورهمی، شب‌های برره و باغ مظفر را خودش خوانده است.

درخشش مهران مدیری در تلویزیون

سریال باغ گیلاس اولین حضور جدی مهران مدیری در عرصه بازیگری بود که در سال ۱۳۷۲ ساخته شده و با استقبال خوبی مواجه شد. او در همان سال مجموعه طنز پرواز ۵۷ را ساخت و قدم در دنیای کارگردانی گذاشت.

مهران مدیری بعد از موفقیت در سریال پرواز ۵۷ در همان سال دست به ساخت سریال دیگری با عنوان ساعت خوش زد. این سریال طنز زمینه ورود و معرفی بسیاری از بازیگران مطرح امروزی را در عرصه طنز فراهم آورد.

ساعت خوش در سال ۱۳۷۳ ساخته و از شبکه اول سیما پخش شد و مهران مدیری علاوه بر کارگردانی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در این مجموعه حضور داشت.

مهران مدیری، یک چهره ماندگار

مهران مدیری یکی از پرکارترین و محبوب‌ترین هنرمندان ایرانی است. او در طول دوران فعالیت خود در عرصه تلویزیون، سینما و تئاتر آثار ماندگاری خلق کرده است. آثار مدیری همواره با استقبال مخاطبان روبرو بوده و او را به یکی از چهره‌های محبوب و موفق در عرصه هنر ایران تبدیل کرده است.
با مراجعه به سیرتاپیاز، اطلاعات کاملی از چهره‌های مختلف به دست آورید!

 

مهران مدیری
هنرمندان

مهران مدیری، کارگردان، بازیگر، تهیه‌کننده، نویسنده، خواننده، مجری، طراح صحنه و لباس، در هجدهمین روز از فروردین ماه سال ۱۳۴۶ در تهران متولد شد. او فرزند آخر خانواده است و سه برادر بزرگتر از خودش به نام‌های محسن، مسعود و مهرداد دارد.