روزبه ارغوان
روزبه ارغوان
روزبه ارغوان
روزبه ارغوان

روزبه ارغوان متولد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۷در مشهد است. او ابتدا در حوزه شنا فعالیت داشت و در رشته بسکتبال وارد شد. با وجود قد بلندش، او به توصیه دوستان و اطرافیانش وارد بسکتبال شد.

روزبه در دبیرستان به اردوی تیم ملی جوانان ایران دعوت شد و از نظر کارشناسان دارای ترکیبی اعجاب‌انگیز از قدرت و سرعت است. او نقش کلیدی در پست‌های ۴ و ۵ قدرتی داشته و همچنین با حملات عالی و دفاع برتر، مشکلاتی برای تیم‌های حریف ایجاد می‌کند.

روزبه تجربه بازی در تیم‌های مختلفی را پشت سر گذاشته است از جمله: دانشگاه آزاد، ذوب آهن، پتروشیمی بندر امام، صبا باتری، تربیت بدنی خراسان و فرش مشهد.

او همچنین در مسابقات ملی زیادی شرکت کرده است و مدال‌های مهمی مانند مدال نقره در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی، مدال طلا در مسابقات آسیا کاپ چین و مدال طلا در رقابت‌های آسیایی 2013 در فیلیپین به دست آورده است.

روزبه ارغوان متولد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۷در مشهد است. او ابتدا در حوزه شنا فعالیت داشت و در رشته بسکتبال وارد شد. با وجود قد بلندش، او به توصیه دوستان و اطرافیانش وارد بسکتبال شد.روزبه در دبیرستان به اردوی تیم ملی جوانان ایران دعوت شد و از نظر کارشناسان دارای ترکیبی اعجاب‌انگیز از قدرت و سرعت است.